ອອກແຮງ ແຂ່ງຂັນສ້າງຜົນງານ ເພື່ອຂຳ່ນັບຮັບຕ້ອນກອງປະຊຸມໃຫຍ່ ຄັ້ງທີ III ຂອງອົງຄະນະພັກກະຊວງການຕ່າງປະເທດ ແລະ ຄະນະພົວພັນຕ່າງປະເທດສູນກາງພັກ! ຢ່າງຕັ້ງໜ້າ !    ຊົມເຊີຍວັນການທູດລາວ ຄົບຮອບ 77 ປີ 12 ຕຸລາ 1945-12 ຕຸລາ 2022 ຢ່າງສຸດໃຈ! ສືບຕໍ່ປະຕິບັດນະໂຍບາຍການຕ່າງປະເທດ ສັນຕິພາບ ເອກະລາດ ມິດຕະພາບ ແລະ ການຮ່ວມມືຢ່າງສະເໝີຕົ້ນສະເໝີປາຍ      ! ຊົມເຊີຍວັນສະຖາປະນາ ສາທາລະນະລັດ ປະຊາທິປະໄຕ ປະຊາຊົນລາວ ຄົບຮອບ 47 ປີ 2 ທັນວາ 1975-2 ທັນວາ 2022.

 

 

Name & Surname

Date/Month/Year

H.E. Mr. Khamphan Anlavan

Ambassador

07.05.2022

Mr. Soulisack Soulithone

Minister Counsellor

Deputy Chief of Mission

10.09.2021

Mrs. Bouapha Phommaseng

Minister Counsellor

Mr. Khamsene Phommaseng

29.07.2022

 

 

Col.  Khamkeng Phangphilavong

Defense Attache

Mrs. Pavat Kounlavong

    15.12.2020

Mrs. Chandone Phanouvong

Counsellor ( Economic and Commercial )

15.12.2020

Mr. Phimmasone Sisa - at

First Secretary ( Education )

                            16.09.2019

Mr. Phanseng Sorangkoun

First Secretary (Consular)

                                10.12.2021

Mr. Viengkhone Malivong

First Secretary  (Political)

                                14.11.2022

 

Mr. Panyasith Thammavongsa

First Secretary ( Information, Culture & Tourism )  

                              04.11.2019

 

LTC. Thanoukham Sanbounkhounxay

Deputy Defense Attache

                              09.01.2020

 

Mr. Khamla Xaysombath

First Secretary ( Political )

                               13.01.2020

Mr. Viengkeo Sayaphet

First Secretary (Consular)

                               14.02.2020

 

Mr. Tha Thongphath

Second Secretary ( Labour )

                               11.03.2020

Mr. Kedmany Zouphonetheva

Second Secretary ( Political )

                                01.03.2021

 

Mr. Anousak Phengsouvanh

Second Secretary  (Consular)

                                 05.11.2021

 

Mrs. Douangtavanh Kounlavong           

Second Secretary ( Administrative )

 

                                 12.06.2022

Mr. Holy Phanthavong

Second Secretary ( Trade and Investment )

                                 04.08.2022

 

Mr. Vannapha Khammanivong

Third Secretary ( Political )

 

                               20.11.2022

Mrs. Monthida Phommakaysone

Third Secretary   

                                31.10.2019

 

Mr. Vilaythoune Linsomphou

Third Secretary  (Consular)

                                08.02.2020

Mr. Opsavath khamkheua

Third Secretary  (Protocol)

                                 15.12.2020

Mr. Chittiphanh Inthalavong

Third Secretary  (Secretary to Ambassador)

                                10.12.2021

Mr. Heuangchalern Phommasone

Third Secretary (Consular)

                                 10.12.2021

Mr. Viengsavanh Keokunnavong

Third Secretary

                                 11.11.2022

Announcement
Lao Government
47 years
77 years
Visitors
94774
Today66
Yesterday202
This Week30
This Month24362